2001 yılında yer mühendisliği hizmetleri alanında faaliyetlerine başlayan ve hem uygulama hem de proje hizmeti veren profesyonel mühendis ekibimiz, yer mühendisliği alanındaki teknolojik yenilikler ve mühendislik alanındaki artan talepler doğrultusunda Geosentetikler ve Donatılı istinat yapıları konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişen Türkiye’nin çok hızlı ihtiyacı olan demiryolu, karayolu-otoyol gibi ulaşım ve sosyal alanlarının planlanması gerekiyordu. Özellikle şehir içi trafik çözümleri olan dalçık-üstgeçit, köprü, kavşak gibi sanat yapılarında toprakarme ve geosentetikler ile estetik, kullanışlı görüntülere GTM tarzı firmalar ile ulaşıldı.

GTM’nin hedefi; Geosentetikler ve donatılı zemin duvarı istinat yapılarının süre, güvenirlirlik, maliyet açısından konvansiyonel istinat yapılarına göre daha optimal çözüm düzeyine ulaşmasına katkı sunmasıdır.

Gelişen teknolojiler ürünü olan Donatılı zemin duvarları ve Geosentetikler; Yalıtımdan, zemin güçlendirmesine, drenaj, filtrasyon ve aşağıdan yukarıya iksa oluşumu gibi farklı amaçlar için alternatif geoteknik çözümlerden ibarettir.

Doğa ile barışık çevre politikası, ‘’Toptan Kalite Yönetimi’’ anlayışı ile vizyonu ekonomik uygulamalar ile müşteri memnuniyeti odaklı misyonu ve IGS (Uluslararası Geosentetikler Derneği) üyesi olan GTM, kısa sürede yıldızı parlayan bir proje ve uygulama firması olarak sektördeki yerini almıştır.

 

GTM - Geosentetik ve Duvar Teknolojileri Merkezi ( TOPRAKARME DUVAR ) - teknolojiyi doğayla buluşturur...